Skip to content Skip to footer
Košik 0 items - 0,00€ 0

Slovenskí autori

V tomto článku vám predstavím hry od slovenských autorov. Tak sa im poďme spolu pozrieť "na zúbok". Teda pardon, chcel som napísať "pod vrchnák".

Transporto Mira Markoviča

je hra o vybavovaní prepravných zákaziek rôznymi dopravnými prostriedkami, pri ktorej sa budete snažiť čo najrýchlejšie vyberať správny dopravný prostriedok a kričať “TRANSPORTO“. Hra ma jednoduché pravidlá a zvládnu ju aj úplný nováčikovia vo svete spoločenských hier. Určite poteší nejedného fanúšika dopravných prostriedkov, či postrehových hier. Výrobca hry firma Increasing Ability s.r.o. si pre Vás pripravila rovnakú hru v žltej, alebo modrej krabičke. Držíme jej palce, aby si našla svojich priaznivcom a veríme, že Miro ako ďalší zo slovenských autorov neostane len pre tejto jednej hre a vymyslí a vydá aj ďalšiu.

Boj o Veľkú Moravu od dvoch Petrov

Prvotina otca Peter Potúček a syna Peter Potúček Jr. nesie názov Boj o Veľkú Moravu. Ide o pôvodnú slovenskú strategickú hru, ktorá vás prenesie do čias, keď v našich končinách prebiehal neľútostný boj medzi vojskami východných Frankov, západných Slovanov a starých Maďarov. Hra vyšla v slovenskom vydavateľstve Dajama, po úspešnom vyzbieraní prostriedkov na jej tvorbu na slovenskom StartLabe. A naša požičovňa takisto nezaváhala a tento projekt na StartLabe podporila. A vy si hru u nás môžete požičať a vyskúšať. Aby ste to mali ešte ľahšie, tak Hrad hier si pre vás pripravil videonávod.

Pali a Zuzka a ich Pokec kartičky

Aj keď sme v januári nezískali žiadnu novú hru od nového autora, predstavíme vám niečo staršie. V januári si veľa z nás dáva novoročné predsavzatia a snaží sa niečo zmeniť vo svojich životoch. Ak patríte medzi tých, ktorý by si chceli zlepšiť vzťah so svojím partnerom, tak určite je potrebné zlepšiť vzájomnú komunikáciu. Ak vám to ale nejde úplne prirodzene, tak sada POKEC kartičiek je tu pre vás. Jej autormi sú slováci Pali a Zuzka, ktorý vedú výborné online semináre o vzťahoch. A tak ich napadlo vytvoriť pomôcku ku komunikácii Pokec karty I. a následne aj Pokec karty II. Ide o sadu kariet, ktoré si spoločne s partnerom otvoríte, nejakú si vytiahnete, prečítate a budete si navzájom zdieľať svoje názory a bližšie sa spoznávať. U nás si ich viete požičať a vyskúšať. Tak urobte niečo pre svoj vzťah takouto hravou formou. 

Hlbina od Žanet, Andreja a Adama

slovenskú tvorbu reprezentuje ja hra Hlbina, ktorá sa venuje vzťahom, a to nie len tým partnerským. Ako píšu na svojej stránke v príbehu o vzniku Hlbiny jej autori Žanet, Andrej a Adam, “nájsť si čas a viesť hĺbavé rozhovory, už nie je otázka času, lebo toho teraz máme viac. Je to otázka vôle ísť do hĺbky a otvoriť srdce a myseľ. Plnšie vzťahy vznikajú z plných a hlbokých rozhovorov.” Máte možnosť si požičať dva vydané tituly. Prvým je Hlbina, v ktorej vás čaká 120 kartičiek, nie len s otázkami, ale aj rôznymi výzvami, ktoré vás nabádajú niečo zmeniť vo svojom prístupe k vzťahom so svojimi najbližšími. Druhým titulom je Hlbina ženskej duše, ktorá je “ideálna na dámske jazdy, ženské kruhy, rozlúčky so slobodou, chvíle pri káve”, ako uvádzajú jej autori. Tak je len na vás, ktorú si chcete vyskúšať.

Simona a je hraj 18+ Pomiluj ma

Pomiluj ma je nová intímna hra slovenskej autorky Simony Mačorovej, ktorá je partnerská a sex koučka a lektorka sexuálnej výchovy. Ako píše autorka na svojej stránke, táto hre je výhradne pre ľudí nad 18 rokov, ktorí sa nájdu v jednej z týchto viet. “Túžite vniesť príťažlivosť, zmyselnosť a vášeň späť do vašej spálne? A čo tak naučiť sa povedať partnerovi, čo si želáte počas milovania? Alebo potrebujete povzbudiť svoj sexepíl a cítiť sa ako bohyňa/boh spálne?” Ak ste sa tu našli, ale nie ste si istý, či do hry investovať, tak si ju u nás požičajte a až následne sa rozhodnite, či je pre vás tým pravým korením života.

PICKIT DRAKY vymyslené El-Jay-Paulsonom

PICKIT DRAKY je malá hrabička s kartovou hrou od slovenského autora El-Jay Paulsona. Hra uzrelo svetlo sveta vďaka vydavateľstvu LUDOPOLIS, ktoré uvádza, ze hra “ponúka veľmi jednoduchý herný princíp, aj noví hráči dokážu do hry naskočiť už po pár minútach. Potiahni kartu, vylož draka, doplň karty a ide ďalší. Hra zaujme tým, že každý druh draka sa skladá z iného počtu kariet a tiež hráčovi dá inú výhodu po jeho vyložení. Umným zbieraním kariet a využívaním špeciálnych schopností sa hráči snažia získať čo najviac bodov.” Hru pre svoju jednoduchosť a krásne ilustrácie brávame všade na svoje herné akcie. Vďaka autorovi, ktorú nám hru venoval, si ju môžte u nás vypožičať ZDARMA.

Lingolandia Anny Rybovičovej

Čo by ste povedali ak by sme spojili hry Dixit, Scrable a Človeče nehnevaj sa? Neviete? No predsa Lingolandia od slovenskej autorky Anny Rybovičovej. Ide o krásnu rodinnú kreatívnu hru, v ktorej vás čakajú chvíle plné zábavy pri vymýšľaní slov na vytiahnuté písmeno. A koľko ich musíte vymyslieť, vám stanoví vami hodená kocka, ktorá zároveň zaručí pohyb do cieľa o hodené číslo, ak sa vám na vyložených kartách, podarí nájsť toľko slov na dané písmeno. Veľmi jednoduchý princíp, ale dať napríklad 5 slov na “Ť”, bude výzvou aj pre dospelých. Hovoríme s vlastnej skúsenosti. Je krásne, že hru je možné hrať v ľubovoľnom jazyku a tak si cvičiť slovnú zásobu a učiť sa hrou. A u nás si ju vyskúšate ZDARMA.

Katka Akáčová a jej ODVÁŽNI OBJAVITELIA

Myslíte si, že existuje spoločenská hra, ktorá zaujme 3 ročné dieťa tak, že ju bude chcieť s vami hrať dookola? Ak si myslíte, že nie, tak ste na omyle. Siahnite po hre Odvážni objavitelia a presvedčte sa, ako krásne sa viete zabaviť s vašim drobcom. Slovenská autorka Katka Akáčová si dala záležať na kvalitné prevedenie ilustrovaných kariet a mapy, ale najviac je cenený Príbehovník, ktorý menej kreatívnym sprievodcom poskytne návod, ako celým príbehom prejsť a zadávať zábavné úlohy na splnenie, aby sa mohlo preskúmavať ďalej. Hru sme dali vyskúšať rodinke s 3 ročnou dcérkou a výsledok si môžte prečítať v ich recenzii, uverejnenej pri popise hry na našej stránke. Hru požičiavame na vyskúšanie ZDARMA.

Leave a Comment